Vítáme Vás na stránkách pokrokového hudebního sdružení

BROKY FRANTIŠKA KANEČKA

Malý oznamovatel:
Album
na pultech
za pouhých 99,- Kčs
3 1 2 1 2
Anketa
Kdo je tvým nejoblíbenějším poprockovým zpěvákem?
 
Míťa Lávra3589
Beneš Filipovský3956
Soudruh plk. František Kaneček4317
Nemohu se rozhodnout, všichni jsou tak úžasní...5833
Zvláštní hlášení !
Koronavirus nás na chvíli zastavil, my ale náš socporockový prapor zvedneme a potáhneme dál. 31 července se uvidíme v Hradci nad Moravicí na letním parketu restaurace Sport od 20.00. Počet návštěvníků našich stránek se přehoupl přes 100 000. Je na místě poděkovat všem, co naše stránky navštěvují a mají nás rádi.// POZOOOOOOOR!!! Pro příznivce ZPĚVÁRNY: Až pomine blázinec s koronavirem, určitě nás někde najdete. Sledujte průběžně stránky B.F.K.

Vítáme Vás, vážení příznivci starých dobrých hudebních pořádků. Konečně nám, po několika protestních hladovkách a hladových pochodech a hlavně po rozhořčených dopisech našich pracujících, buržoasně-jazzová klaka umožnila vytvořit vlastní webové stránky.

Kdo jsou a jak vlastně vznikla tato úžasná kapela? Nejprve členové:

FRANTIŠEK KANEČEK – piano, kytara, sóla na jednu strunu, zpěv,
MÍŤA LÁVRA – bicí nástroje, kazoo-syncecajzr, zpěv,
PAVEL RÁGNER – basskytara, vážný obličej, zpěv,

j.h.- SETR JARDA – kytara
      ARNOLD HACKL (NDR) – kytara
      IMRE KALMÁN (MLR) - debrecínské kotle
      JANIS HRADOS (Řecko) - mandolína

B.F.K. vznikly v konci roku 2000 na protest proti stále rostoucímu vlivu západní – dekadentní hudby, a zároveň jako připomenutí toho nejlepšího (pro západní zaprodance "toho nejhoršího"), co bylo natočeno v československých studiích v 60´, 70´ a 80´letech. Po pečlivé přípravě – poslech starých LP, sledování pořadů typu „Všichni se ptají, komu to hrají“, „Abeceda“, „Žena za pultem“ a hlavně „30 případů majora Zemana“ – byla kapela připravena dobýt svět. O správnosti těchto kroků (ne Broků!) hovoří stále rostoucí fanklub a celosvětový úspěch prvního alba (zvláště v okolí Náměstí Republiky) vydaného v květnu roku 2006. Neutuchající zájem o toto LP kapelu inspiroval k přípravě nové dlouhohrající desky, na které se v současné době pracuje. Po deseti letech se B.F.K. navíc rozhodli začlenit do programu i vlastní kompozice, které se ale záměrně neliší od písní, jež tvoří páteř jejich repertoáru.

V současnosti kapela vystupuje pravidelně ve „Velmi jemném klubu Limonádový Joe“ v pasáži Kotva, kde má svou domovskou scénu, nebo v Hudebním klubu Palmovka. Rovněž je zvána k obohacení takových kulturních akcí, jako jsou například Letní filmová škola v Uh.Hradišti, Casanovské oslavy v Duchcově či Mírové slavnosti ve vojenském areálu Ořechov u Brna. Za dobu své existence byla již ale také zpestřením firemních večerů a plesů takových značek jako SKANSKA, HOCHTIEF, CETELEM, ESSOX, HEWLITT-PACKARD, ACCENTURE, AUTOREVUE, VOLKSWAGEN atd. (aniž by tito západní spojenci tušili, že si do svých řad pouštějí diverzanty pravé socialistické pop kultury!).

Pokud si rádi a s humorem zavzpomínáte na československý pop-rock, přijďte na BROKY FRANTIŠKA KANEČKA!

Nejbližší vystoupení:
V současné době soubor žádné vystoupení nepřipravuje.